KRIMINALCI SE "BENTLIJEM" ZAKUCALI U VOZILO PREDSEDNIKA Atentat na Vučića?

Kolona vozila u kojoj se nalazio predsednik Srbije Aleksandar Vučić presečena je u subotu oko 8.20 na kružnom toku Topčiderska zvezda, kada se automobil marke „bentli” španskih registarskih oznaka zakucao u vozilo u kojem je bio šef države!
Predsednik Vučić prošao je u ovom incidentu bez ikakvih povreda, ali bezbednjaci za „Alo!” upozoravaju da se ovaj incident mora tretirati kao atentat!
Kako „Alo!” saznaje, taj „bentli” je u vlasništvu bivšeg fudbalskog reprezentativca Ivice Dragutinovića, ali on nije bio u vozilu kada se incident dogodio.
Prema nezvaničnim podacima, na kolonu vozila u kojoj se nalazio Aleksandar Vučić naleteo je automobil marke „bentli” crne boje, španskih registarskih oznaka, kojim je upravljao Luka R. Pored vozača, u automobilu koji je ugrozio bezbednost predsednika, kako piše „Politika”, nalazili su se i Miloš T. i Stevan D. Osumnjičenima je određeno i policijsko zadržavanje od 48 sati i oni će uz krivičnu prijavu u ponedeljak biti saslušani u Višem javnom tužilaštvu u Beogradu. Sva trojica osumnjičenih, prema nezvaničnim informacijama, odranije su poznata policiji po izvršenju različitih krivičnih dela.
Bezbednjaci upozoravaju da ovaj incident nije nimalo naivan, da mora biti detaljno i precizno analiziran i da ga treba tretirati kao atentat.
- Moraju se uraditi detaljne bezbednosne provere lica koja su učestvovala u incidentu. Ovo može biti grupa obesnih mladića koji su slučajno naleteli na kolonu predsednika. Daj bože da je to tako. Međutim, ne sme se olako prihvatiti da je to tako - objašnjava za „Alo!” profesor Fakulteta bezbednosti Zoran Dragišić i dodaje da se incident mora tretirati kao atentat, bez obzira na to šta će se utvrditi.
Postojala je mogućnost povređivanja predsednika i samim tim je incident izuzetno ozbiljan. Da li se radi o nekakvoj zaveri da se predsednik povredi ili da se ne daj bože ubije ili da se zaplaši, to se ne može reći bez detaljne istrage i bez dubinske bezbednosne provere učesnika koji su u incidentu. Mora se videti da li su to ljudi koji su povezani sa kriminalnim grupama, službama. To su stvari koje moraju biti predmet opsežne istrage. Jedino što je važno jeste da ovaj incident ne sme da se bagateliše - zaključio je Dragišić.

Dr Orhan Dragaš, direktor Međunarodnog instituta za bezbednost, ističe da incident nije nimalo naivan.
- Setimo se samo ciničnih komentara kada je svojevremeno Zoran Milenković Bagzi kombijem presekao kolonu vozila kod hale „Limes“, a u kojoj je bio Zoran Đinđić. Iako su svi znali da je on član zemunskog klana, sudija ga je pustio uz sramotno obrazloženje da je „gospodin Bagzi trgovački putnik i na takav način zarađuje za porodicu”. Tek kasnije, kroz istragu o ubistvu premijera Đinđića, javnost saznaje da je to bio deo plana da se uspori i zaustavi kolona sa Zoranom Đinđićem kako bi na njega pucali bacačem granata poznatim kao „zolja” - podseća on i dodaje da u ovom periodu kada se vodi besomučna hajka na predsednika Vučića svaki ovakav događaj službe bezbednosti i policija moraju primiti sa velikom ozbiljnošću i analizirati ga iz svih uglova, posebno kroz prizmu pokušaja likvidacije predsednika Vučića.
- Fizičko obezbeđenje je samo jedan segment obezbeđenja predsednika, ali su jednako važne svakodnevne bezbednosne procene, kao i procena i prethodno obezbeđivanje ruta kojim će se predsednik kretati. Vučić ima dobro obezbeđenje, ali ih često ne sluša i meša im se u posao, ne želeći da troši novac za svoju bezbednost. Vučić mora da shvati da je on institucija, a ne samo osoba, i ne treba da štedi na opremi, automobilima i ljudstvu, a na uštrb svoje bezbednosti. U slučaju najgoreg scenarija Srbija ne bi preživela ponovno zaustavljanje reformi i napredak i vraćanje zemlje u njen najgori period. Ovo nije prvi put da se ovakav incident dešava i službe i policija moraju da daju maksimum kako bi se ugrožavanje bezbednosti predsednika svelo na minimum - zaključio je Dragaš.